Menu Region

Uczeń w ferie nie odpocznie

Uczeń w ferie nie odpocznie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Agnieszka Jasińska

Prześlij Drukuj
Rodzice nie pozwalają swoim dzieciom na umysłowy odpoczynek. Nawet w ferie zimowe wysyłają je na korepetycje czy lekcje języka obcego.
Mama 12-letniego Artura Wilanowskiego z Łodzi dokładnie zaplanowała jego zimową przerwę. Jolanta Wilanowska wypełniła dodatkowymi zajęciami każdy wolny dzień syna. Artur będzie więc wstawał codziennie przed godz. 8. Od 9 do 11 będzie miał intensywny kurs języka angielskiego. Prosto po lekcjach pojedzie na basen, gdzie poćwiczy z trenerem pływania.

Wróci do domu, zje obiad i o godz. 16 pojedzie na korepetycje z matematyki. Przed 18 wróci do domu. Tam jednak nie odetchnie. Będzie musiał nauczyć się angielskich słówek, bo przy intensywnym kursie nie można sobie pozwolić na zaległości.

- Zajęcia dodatkowe w czasie wolnym od szkoły są bardzo pożyteczne.
Widzę to na przykładzie mojej starszej córki. Kiedy chodziła do szkoły podstawowej, zapisałam ją na balet. Treningi odbywały się w weekendy. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już po roku córka dostała pierwszy medal. A dziś jeździ z występami po całym świecie i zdobywa kolejne nagrody. Dlatego tak starannie organizuję ferie swojemu synowi.

Podobne podejście ma wielu rodziców. Szkoły językowe i organizatorzy różnych kursów dla dzieci i młodzieży na ferie już od dawna mają komplet uczestników. Iwona Lipnicka ze szkoły językowej Warsaw Study Centre przyznaje, że zainteresowanie kursami w wakacje zimowe jest ogromne. - Tym bardziej że oferujemy bezpłatne lekcje, bo w ten sposób promujemy naszą szkołę - dodaje Lipnicka.

Za dwutygodniową naukę angielskiego w szkole Academia Lingua ze Świdnicy trzeba zapłacić 200 zł, ale chętnych nie brakuje. Podczas 30-godzinnego kursu przerabiany jest materiał z całego semestru.

Niektórzy rodzice we własnym mniemaniu łączą przyjemne z pożytecznym i fundują swoim pociechom naukę nawet trzech języków jednocześnie. Biuro podróży Poland as You Like ze Słupska zabiera dzieci i młodzież na obóz językowo-sportowy do Szwajcarii. Za 5 tys. zł uczestnicy uczą się angielskiego, francuskiego, niemieckiego i jazdy na nartach.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się