Udany rewanż Agnieszki, Ula przegrała z kontuzją

Hubert Zdankiewicz

Agnieszka Radwańska spłaca długi z ubiegłego sezonu. Najlepsza polska tenisistka awansowała we wtorek do ćwierćfinału turnieju Medibank International w Sydney (z pulą nagród 600 tys. dol.), pokonując 6:3, 7:5 Słowaczkę Danielę Hantuchovą.
Przy okazji Radwańska zrewanżowała się starszej o sześć lat rywalce za porażkę w ćwierćfinale ubiegłorocznego Australian Open. W tamtym meczu faworytką była Słowaczka, dziewiąta wówczas zawodniczka na świecie (Polka była 28.). Mimo to jej zwycięstwo niektórzy uznali za niespodziankę. Zwłaszcza jego rozmiary (6:2, 6:2). Nasza tenisistka pokonała przecież w drodze do 1/4 finału dwie znakomite Rosjanki: Nadię Pietrową i Swietłanę Kuzniecową.

Tym razem role się odwróciły i to Radwańska wyszła na kort w roli gwiazdy - jest 10. w rankingu WTA, a Hantuchova 21. Wywiązała się z niej znakomicie, pomimo tradycyjnych już problemów z serwisem: zaledwie 56 procent skuteczności pierwszego podania. Reszta zagrań funkcjonowała jednak u niej bez zarzutu, zwłaszcza return - sześciokrotnie wygrywała gemy przy serwisach swojej rywalki, po trzy razy w każdym secie. Mecz trwał godzinę i 25 minut.

Kilka godzin później Radwańska ponownie wyszła na kort - tym razem w deblu, w którym występuje z Rosjanką Marią Kirilenko - i znów z dobrym skutkiem. Polsko-rosyjska para pokonała w 1. rundzie 6:2, 7:5 rozstawione z numerem drugim Hiszpanki Anabel Medinę-Garrigues i Virginię Ruano-Pascual. W kolejnej zmierzą się z innymi reprezentantkami tego kraju: Nurią Llagostera-Vives i Marią Jose Martinez-Sanchez.

Dla Agnieszki ten mecz był z kolei rewanżem za Paryż. Podczas ostatniego Roland Garros ona i jej młodsza siostra Urszula przegrały z Medine-Garrigues i Ruano-Pascual w pierwszej rundzie debla 6:7, (3-7), 7:6 (8-6), 3:6 po ponad trzech godzinach spędzonych na korcie.