Menu Region

Od kwietnia wreszcie będzie można założyć firmę w jednym...

Od kwietnia wreszcie będzie można założyć firmę w jednym okienku

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Wprowadza ona tak zwaną zasadę jednego okienka przy rejestracji firmy.
Od 31 marca osoba chcąca założyć firmę będzie składała tylko jeden wniosek w urzędzie gminy. Pozostałe formalności mają załatwiać pracownicy urzędu. Zasada jednego okienka będzie jednak tylko przejściowa. Nowelizacja przewiduje, że od 1 lipca 2011 roku firmę będzie można zarejestrować przez Internet.

Podpisana przez prezydenta nowelizacja wprowadza też zasadę, że w danej firmie nie będzie można przeprowadzać jednocześnie kilku kontroli. Przedsiębiorca będzie powiadamiany o kontroli co najmniej 7 dni wcześniej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

ściema

+7 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

omega (gość)  •

Popieram jedno okienko, ale jest to potworna ściema i propaganda sukcesu. Przecież firmy nikt nie otwiera co roku, często raz w życiu, więc nie jest to tak strasznie ważne jak ogłasza się w mediach. O wiele ważniejsze jest np. możliwość comiesięcznego rozliczania się z podatków przez internet, itd.

odpowiedzi (0)

skomentuj