Menu Region

Anglikański arcybiskup: Imigranci niszczą Wielką Brytanię

Anglikański arcybiskup: Imigranci niszczą Wielką Brytanię

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Niekontrolowana imigracja i lewicowa doktryna wielokulturowości są głównymi przyczynami rozpadu brytyjskiego społeczeństwa - stwierdził anglikański arcybiskup Yorku John Sentamu.
Wpływowy duchowny przedstawił ostrą krytykę obowiązującej polityki społeczne na forum Instytutu Smitha, który doradza brytyjskim premierom.

W ocenie urodzonego w Ugandzie arcybiskupa Yorku, imigranci przyjeżdżający od pół wieku do Wielkiej Brytanii "zachowują się jak goście hotelowi", którzy są przejazdem. Należy im się wobec tego obsługa, ale poza tym nic ich nie obchodzi. Do lekceważenia brytyjskich wartości skłania ich lewicowa doktryna "multi-kulti", która sprawia, że imigranci nie integrują się z ludnością Zjednoczonego Królestwa. W konsekwencji więdnie, w jego ocenie, brytyjska kultura narodowa, a kraj traci poczucie tożsamości.

Zdaniem arcybiskupa Sentamu, jeśli Wielka Brytania ma być nadal Wielką Brytanią, to należy wrócić do chrześcijańskich korzeni oraz odbudować tradycyjny system wartości i życia społecznego. Jak tłumaczył, oparte są one na niezliczonych lokalnych klubach, stowarzyszeniach, kościołach i organizacjach związkowych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się