Menu Region

Pielęgniarki w Jarosławiu głodują i okupują

Pielęgniarki w Jarosławiu głodują i okupują

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Pielęgniarki ze Szpitala Psychiatrycznego w Jarosławiu okupują budynek administracji. W akcji uczestniczy około 40 osób. 10 kobiet nadal prowadzi głodówkę. Pielęgniarki domagają się podwyżki wynagrodzenia i poszanowania ich zawodu.
Przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu, Danuta Bazylewicz powiedziała, że grupa pracownic protestuje przed gabinetem dyrektora szpitala.

Pielęgniarki domagają się podwyżki w wysokości 400 zł brutto : 200 zł od stycznia i 200 zł w drugim lub trzecim kwartale tego roku. Dyrektor Józef Długoń wcześniej zaoferował pielęgniarkom sto złotych podwyżki. Podczas porannego spotkania z kierownictwem związku zawodowego, zaproponował kolejne sto złotych od kwietnia. Pielęgniarki uważają propozycje dyrektora za niewystarczające.

Stan głodujących kobiet pogarsza się. Protestujące pielęgniarki zarzucają władzom wojewódzkim, że nie interesują się ich losem.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się