Menu Region

Przesłuchania komisji ds. nacisków wstrzymane?

Przesłuchania komisji ds. nacisków wstrzymane?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

tvn24.pl/JOS

Prześlij Drukuj
Przesłuchanie Ryszarda Krauzego przez komisję śledczą ds. nacisków może zostać wstrzymane. Powodem takiej decyzji miałoby być orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego wydane w listopadzie ubiegłego roku, według którego sejmowi śledczy nie mogą badać politycznych skutków nacisków i ujawniania tajemnic śledztw.
W zaistniałej sytuacji pod znakiem zapytania staje zbadanie przez sejmowych śledczych, czy w śledztwie w sprawie przecieku z afery gruntowej doszło do nacisków politycznych na prokuratorów i służby specjalne. A to poskutkuje również wstrzymaniem przesłuchania Lecha Woszczerowicza, posła Samoobrony, który podobnie jak Krauze miał już zeznawać jakiś czas temu.

Zdaniem PiS wstrzymanie przesłuchań komisji to cel PO.
- Podejrzewam, że komisja nie przesłucha Ryszarda Krauze. Platforma właśnie do tego zmierza, a orzeczenie Trybunału będzie tylko pretekstem - ocenia poseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który był wnioskodawcą postawienia Krauzego przed komisją.

Na te słowa odpowiada przedstawiciel PO Sebastian Karpiniuk - Poseł Mularczyk ma obsesję, od miesiąca słyszymy tylko: Krauze, Krauze - stwierdził.

Przewodniczący komisji Andrzej Czuma z PO nie chce niczego przesądzać przed środowym posiedzeniem, ale przyznaje, że możliwe jest, iż sejmowi śledczy nie będą badać wątku przecieku z akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa.

Głównym zadaniem komisji powołanej przez PO miało być wykazanie domniemanych nacisków politycznych na prokuratorów i służby specjalne za rządów PiS. Poseł Czuma pytany, czym po wyroku TK będą się zajmować sejmowi śledczy odpowiedział, iż będzie, to wiadomo po środowym posiedzeniu.

Źródło: tvn24.pl

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się