Menu Region

W USA wręczono Złote Globy

W USA wręczono Złote Globy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Los Angeles po raz 66. wręczono Złote Globy. To nagrody przyznawane przez Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej przy Hollywood.
Za najlepszy film roku uznano "Slumdog. Milioner z ulicy" w reżyserii Danny'ego Boyle'a, zaś w kategoriii komedii i musicalu zwyciężył obraz "Vicky Cristina Barcelona" Woody'ego Allena.

Statuetkę Złotego Globa dla najlepszego aktora otrzymał Mickey Rourke za rolę w filmie "Zapaśnik".
Heath Ledger, nieżyjący już australijski aktor, został uhonorowany Złotym Globem za drugoplanową rolę męską w filmie "Mroczny rycerz". Ledger zmarł w lutym ubiegłego roku w Nowym Jorku po przedawkowaniu narkototyków.

Statuetkę Złotego Globu dla najlepszej aktorki przyznano Sally Hawkins za rolę w filmie "Happy-Go-Lucky" w reżyserii Mike Leigha. Nagrodę dla aktorki w roli drugoplanowaj otrzymała Kate Winslet za kreację w filmie "The Reader".

Za najlepszy film zagraniczy uznano izraelski "Walc z Bashirem" . Bruce Springsteen został uhonorowany Złotym Globem za muzykę do filmu "Zapaśnik". Zaś Steven Spielberg został wyróżniony Złotym Globem za całokształt twórczości.

Złote Globy przyznaje Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, które skupia 90 akredytowanych przy Hollywood dziennikarzy spoza Stanów Zjednoczonych. Laureaci Złotych Globów uważani są za głównych kandydatów do Oscarów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się