Liga Typerów: aktor kontra prezes PZPN

Paweł Drażba, Maciej Stolarczyk

Koniec fazy grupowej Euro 2008 oznacza również koniec pierwszego etapu Gwiazdorskiej Ligi Typerów.
Połowa zawodników, niestety, odpadła już z naszej zabawy, a pozostali typują teraz wyniki ćwierćfinałów.

Przy okazji meczu Portugalia - Niemcy dojdzie do ciekawego pojedynku aktora Macieja Kozłowskiego z prezesem PZPN Michałem Listkiewiczem. Ponieważ obaj stawiają, że w tym spotkaniu Portugalia wygra z Niemcami 2:1, musieliśmy posłużyć się dodatkowym punktem regulaminu, czyli wynikiem do przerwy. Tu Kozłowski przewiduje 0:0, natomiast Listkiewicz - 1:1.

Warto wyjaśnić, że Listkiewicz (który uzyskał tyle samo punktów co Maryla Rodowicz) znalazł się w ćwierćfinale, gdyż w myśl naszych przepisów w przypadku równej liczby punktów o awansie decydowała większa liczba trafionych dokładnych wyników.

Na boisku drugą parą ćwierćfinałową są drużyny Chorwacji i Turcji, zaś w naszej zabawie - szef sportu w "Polsce" Robert Zieliński i wybitny były kolarz Czesław Lang. Zieliński stawia na 0:0, zaś Lang przewiduje zwycięstwo Chorwacji 2:1. W tym pojedynku nie było konieczności posłużenia się wynikiem do przerwy.

Z grupy C Euro 2008 do ćwierćfinału awansowały drużyny Holandii i Włoch, a w Gwiazdorskiej Lidze Typerów dwie gwiazdy TV: Paolo Cozza i Robert Janowski.

Cozza zmierzy się z drugim w grupie D Pawłem Nastulą. Panowie typują wynik meczu Holandia - Rosja. Włoch stawia tutaj, że Rosjanie zwyciężą 1:0, z kolei mistrz judo Nastula, że jednak wygra reprezentacja Holandii - 3:0.

Ostatnia para w naszej zabawie już na starcie stoczyła zażartą walkę. Dwóch Robertów - Korzeniowski (w fazie grupowej szef sportu w TVP trafił 4 dokładne wyniki z 6 meczów!) i Janowski - typuje taki sam wynik ćwierćfinału Hiszpania - Włochy (2:1).

Nie pomogło pytanie pomocnicze. Obaj postawili, że Hiszpania do przerwy będzie prowadzić 1:0. Trzecie pytanie brzmi zatem: Kto strzeli bramki? Według Korzeniowskiego Andrea Pirlo, Luca Toni i David Villa, natomiast Janowskiego - Pirlo, Toni i Fernando Torres. A półfinały rozpoczynają się już 25 czerwca...