Menu Region

Dziesięć pielęgniarek głoduje w szpitalu psychiatrycznym w...

Dziesięć pielęgniarek głoduje w szpitalu psychiatrycznym w Jarosławiu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W środę, kiedy pielęgniarki rozpoczynały tę formę protestu uczestniczyło w niej pięć sióstr. Głodujące domagają się podwyżki 400 zł brutto - dyrektor zaoferował im 100 zł.
Jak powiedziała przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu Danuta Bazylewicz, niektóre z głodujących kobiet czują się źle, są osłabione. Na razie jednak nie chcą przerywać protestu, przestały jednak pracować. Na dyżurach zastępują je koleżanki.

Determinacja pielęgniarek jest duża - dodaje Bazylewicz. Teraz jednak czekają na podjęcie przez dyrektora rozmów, który, jak mówi działaczka od początku protestu nie zajął stanowiska. Bazylewicz w przypadku fiaska nie wykluczyła również w najbliższym czasie zaostrzenia protestu.

Pielęgniarki protestują też przeciwko dyskryminacji ich środowiska i podnoszeniu płac tylko jednej grupie zawodowej - lekarzom. W grudniu na znak protestu na dwie godziny odeszły od łóżek pacjentów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się