Menu Region

Warszawa: Bieg "Policz się z cukrzycą"

Warszawa: Bieg "Policz się z cukrzycą"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Ponad trzy tysiące osób wzięło udział w biegu "Policz się z cukrzycą" zorganizowanym w Warszawie w ramach 17. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Tomasz Żebro z "Pokojowego Patrolu" mówi, że bieg miał zwrócić uwagę na problemy osób chorych na cukrzycę i pomóc w zapobieganiu tej chorobie. Chcielibyśmy, żeby producenci żywności zamieszczali na opakowaniach informacje o ilości cukru w danym produkcie spożywczym, żeby cukrzycy wiedzieli co mogą bezpiecznie jeść i mamy nadzieje, że nasza akcja przekona do tego producentów - tłumaczy Żebro.

Uczestnicy biegu uważają, że chorym można pomóc nie tylko wrzucając pieniądze do puszek, ale też biegając, bo w ten sposób przypominają wszystkim jak dużym problemem społecznym jest cukrzyca. Bieg "Policz się z cukrzycą" odbywał się już po raz trzeci.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się