Menu Region

Londyn: Antypolskie incydenty

Londyn: Antypolskie incydenty

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W ocenie Zjednoczenia Polskiego - największej polonijnej organizacji w Wielkiej Brytanii - liczba ataków na Polaków mieszkających w tym kraju, wzrosła w ubiegłym roku o 20 procent. Statystyka obejmuje pobicia, pogróżki, wyszydzanie słowne i antypolskie napisy na murach.
Opierając się na doniesieniach prasy brytyjskiej, Zjednoczenie Polskie wyliczyło, że 70 procent incydentów miało miejsce w miejscowościach, gdzie Polacy mieszkają w rozproszeniu, wśród ludności brytyjskiej. Zdaniem organizacji polonijnej, nieprzychylne nastroje wobec naszych rodaków są wywołane przez artykuły prasowe, przedstawiające imigrantów w negatywnym świetle.

Danych Zjednoczenia Polskiego nie potwierdza brytyjska policja. Londyńscy funkcjonariusze odnotowali w ubiegłym roku niewielki spadek ataków na tle rasowym. Natomiast policja hrabstwa Lincolnshire, gdzie nasi rodacy stanowią duży odsetek ludności uważa, że antypolskie incydenty nie stanowią większego problemu. Zdaniem funkcjonariuszy, doniesienia o takich aktach są stosunkowo nieliczne. Być może dlatego, że wielu dotkniętych kryzysem Polaków wraca do kraju.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się