Menu Region

Martin Schulz: Potrzebujemy ducha europejskiej wspólnoty. I...

Martin Schulz: Potrzebujemy ducha europejskiej wspólnoty. I w razie konieczności narzucimy go siłą

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Maciej Deja AIP

65Komentarzy Prześlij Drukuj
Martin Schulz Martin Schulz

Martin Schulz (© Hektor Pustina/AP Photo)

Martin Schulz zagroził użyciem przymusu wobec państw UE, które nie sprzeciwiają się systemowi relokacji – rozmieszczenia imigrantów. – Potrzebujemy ducha europejskiej wspólnoty. I w razie konieczności, to musi być siłą narzucone – przekonywał Niemiec. – To zachowanie urąga wszelkim zasadom wzajemnych relacji międzynarodowych – ocenia dr hab. Piotr Wawrzyk z Instytutu Europeistyki UW.
W wywiadzie dla niemieckiej telewizji ZDF Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz stwierdził, że wobec państw, które nie godzą się z narzuconymi normami dotyczącymi przyjęcia uchodźców powinny zostać użyte argumenty siłowe – Potrzebujemy ducha europejskiej wspólnoty. I w razie konieczności, to musi być siłą narzucone – przekonywał Niemiec. Jego zdaniem Europa może zostać opanowana przez ultranacjonalistów, czemu za wszelką cenę trzeba zapobiec.
– Żyjemy w XXI wieku, wieku globalizacji. Należę do ludzi, którzy uważają, że globalne problemy nie mogą być rozwiązywane nacjonalizmem – powiedział Martin Schulz. W obliczu kryzysu imigracyjnego Europa jest podzielona na państwa, które chcą przyjąć jak największą liczbę przybyszy z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, inne obawiają się konfliktów na tle ekonomicznym, kulturowym i religijnym. – W pewnym momencie trzeba walczyć i trzeba powiedzieć: w razie konieczności, także walką przeciwko innym, postawimy na swoim – zapowiedział szef PE. Słowa Schulza odbiły się szerokim echem w europejskich mediach, oceniane są jako aroganckie, a wręcz skandaliczne. – Groźba użycia argumentu siły, padająca z ust polityka pełniącego taką funkcję, urąga wszelkim zasadom wzajemnych relacji międzynarodowych. Jeśli nie będziemy domagać się wyjaśnień i przeprosin, damy przyzwolenie na używanie takiego języka wobec suwerennego państwa – uważa dr hab. Piotr Wawrzyk z Instytutu Europeistyki UW. Martin Schulz jest znany z bezkompromisowych wypowiedzi, kiedyś został nawet porównany przez premiera Włoch Silvio Berlusconiego do kapo, strażnika niemieckiego obozu koncentracyjnego.



Przewodniczący Parlamentu Europejskiego swoje słowa skierował przede wszystkim do Węgier, ale i całej Grupy Wyszechradzkiej (Węgry, Polska, Czechy, Słowacja), która sprzeciwiła się przyjęciu narzuconych w środę przez unię liczb imigrantów. Stanowisko Unii Europejskiej wobec kryzysu imigracyjnego budzi wątpliwości wielu prawników. Węgrzy są krytykowani przez opinię publiczną za przestrzeganie restrykcji unijnych, konkretnie rozporządzenia Dublin 2 i kodeksu granicznego Schengen, zakładających zatrzymywanie nielegalnych imigrantów na granicach, a jeśli się przez nie przedostaną, muszą być natychmiast zarejestrowani, a ich tożsamość zweryfikowana. Tymczasem Niemcy, czołowe państwo UE, jawnie łamie prawo przyjmując dziesiątki tysięcy imigrantów bez uprzedniej weryfikacji. – Poprawność polityczna wygrywa z legalizmem – uważa dr hab. Piotr Wawrzyk – Mówiąc wprost, wydzielanie krajom poszczególnych liczb imigrantów jest niezgodne z prawem unijnym. Jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie rozwiązania, które przyjęto swego czasu na Malcie – gdy liczba imigrantów zaczęła przerastać możliwości miejscowych funkcjonariuszy straży granicznej, Frontex, organizacja zarządzająca granicami unijnymi powołała zespół pomocy. To samo trzeba zrobić na Węgrzech, we Włoszech i Grecji – uważa Wawrzyk.

Tymczasem Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) donosi o nadciągającej nowej fali uchodźców chcących dotrzeć do Europy z Libanu i zamieszkałych przez Kurdów północnych regionów Iraku. Dane władz portu w Trypolisie wskazują, że codziennie do Turcji wypływa około dwóch tysięcy osób. Z kolei z Węgier docierają kolejne sygnały, że miejscowe służby nie radzą sobie z liczbą napływających uchodźców – według zachodnich dziennikarzy są oni traktowani przez pracowników obozu rejestracyjnego w Roszke jak zwierzęta.

Zobacz także! Syryjczyk mieszkający w Polsce: - Nie widzę problemu w przyjęciu Syryjczyków w Polsce. Akceptacja to kwestia zmiany podejścia

AIP
65

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Żydzi to najlepsi kapo

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Locatus (gość)  •

Zarówno podczas likwidacji getta jak i w obozach koncentracyjnych "najlepszymi" oprawcami byli żydzi. Wynika to z przepisów żydowskiej religii, które zezwalają zabić żyda jeśli wiąże się to z odebraniem jego majątku. Bo według żydowskiej religii zdobywanie majątku jest największą zasługą... Schultz jest prawdziwym żydem i dlatego postępuje jak żyd.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Popatczcie na tą mordę, tego szatana Martina Szulca. Cz to nie drugi Hitler!!!!

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Janusz (gość)  •

Popatczcie na tą mordę, tego szatana Martina Szulca. Cz to nie drugi Hitler!!!!

To sklonowany Hitler z tego Martina Szulca, jak prawdziwa faszystowska morda.

odpowiedzi (0)

skomentuj

My Polacy zniszczyliśmy komunę zniszczymy unię i tego szatana Martina Szulca.

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Janusz (gość)  •

My Polacy zniszczyliśmy komunę, zniszczymy i unię jak będzie nas Polaków gnębiła i tego szatana i wielu innych np. Martina Szulca. Dobrze, że Putin kapnął się w porę i nie dał się globalistą, Prawie wszystkie kraje weszli unii w dupę, jedynie nie całkiem Polska i nasze bratanki Węgrzy.

Wiwat Putin

odpowiedzi (0)

skomentuj

Martinie Szulc ty bestio Szatana

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Janusz (gość)  •

Martin Schulz
Słuchaj ty żydzie niemiecki, teraz Niemcom idziesz w dupę, a niedawno Niemcy wam żydom i nam Polakom pomagali wychodzić przez kominy. Sprawili nam Polakom i wam żydom piekło w Oświęcimie Treblince i innych miastach, a teraz co szukacie??????

odpowiedzi (0)

skomentuj

Precz z Łapami od polski niemczury i żydzi

+4 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Janusz (gość)  •

Martin Schulz słuchaj ty dupku. Polskę nie tykaj, bo będziesz gorzej wyglądał jak wyglądasz.
Te nowe hitlerowskie Niemcy szukają wojny to ją się szybko doczekają. Wrogów już mają u siebie z Azji, a my Polacy im pomożemy, zniszczyć Niemców - faszystów.

odpowiedzi (0)

skomentuj

w razie konieczności narzucimy siłą?

+4 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Aht (gość)  •

kpina z demokracji

odpowiedzi (0)

skomentuj

lewacko -pedalski zapaszek unosi się nad Martinem

+5 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Igor Wojtczak (gość)  •

Fundusze na perspektywę 2014-2020 zostały już w Brukseli zatwierdzone. Jeżeli teraz niezgodnie z ustaleniami Niemcy zechcą wpłynąć na KE żeby obciąć Polsce kasę to należy także niezgodnie z prawem wykluczyć niemieckie firmy z możliwości startowania w przetargach gdy dojdzie do realizacji zadań z perspektywy 2014-2020.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Wg. Wikipedii p. Martin Schulz nie ma wyzszego wyksztalcenia i byl nalogowym alkoholikiem

+7 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jego zachowanie moze byc skutkiem przezwyciezonej ch. alkoholowej.. (gość)  •

powinnismy byc wyrozumiali

skomentuj

Alkoholiz i zboczenie to u lewaka norma, więc szkoda nawet o tym dyskutować.

+3 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Nikt normalny (gość)  •

nie jest lewakiem.

odpowiedzi (0)

skomentuj

brak znajomosci tematu europy wschodniej

+5 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jola (gość)  •

Widzę, że Pan Szulz nie zna specyfiku kraju jakim jest Polska. Przyrównywanie nas do ultranacjonalistów to duża przesada. Mamy prawo jako naród zachować naszą strukturę społeczną.Ale skoro tak to widzi to jest to niebezpieczne. Oni naprawdę myślą, że multi culti jest fajne albo.....dostali ultimatum z góry, że albo Europa przyjmie uchodźców albo ktoś bogaty ze wschodu wyśle bombowce...lub też zakręci kurek z ropą. Nie braliście pod uwagę też takiego scenariusza? Bo to wszystko jest podejrzane.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Temu Schulzowi islamiści pierwsi się dobiorą do skóry

+6 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

x (gość)  •

to tylko kwestia czasu.

skomentuj

i fuhrerin rowniez, mam nadzieje widziec jej pustaka u stop takiego mlodego byka i jego trofeum!

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

XYZ (gość)  •

to mialam na mysli widzac zdjecia fuhrerin pozwalajacej na selfie z tumultem. Jeszcze niedawno isis grozil jej i austrii atakami, bylaby to idealna okazja mam jednak obawy ze nie skorzystaja z niej w chwili obecnej (choc bardzo ucieszyloby to swiat) zeby nie zamknac korytarza tym ktorzy dopiero nadejda.

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 4 5 6 »