Menu Region

Czy wiedza o seksie demoralizuje?

Czy wiedza o seksie demoralizuje?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Renata Bożek

Prześlij Drukuj
Hasło "edukacja seksualna" budzi silne emocje. Zwłaszcza u tych, którzy boją się, że sprowadzi młodych na złą drogę. Przykład Holandii, gdzie średni wiek inicjacji seksualnej to 17,7 roku, pokazuje, że wiedza o antykoncepcji nie demoralizuje.
Na początku roku nowa katechetka zapytała nas, co sądzimy o antykoncepcji - opowiada 15-letnia Natalia, uczennica III klasy gimnazjum w małej miejscowości pod Lublinem. - Gdy koleżanka powiedziała, że najpewniejsze są tabletki antykoncepcyjne, a kolega, że lepsza prezerwatywa, bo chroni też przed chorobami, katechetka zaczęła krzyczeć, że ksiądz proboszcz dowie się, co to za klasa. Zapisze, gdzie trzeba, i nigdy nie da nam ślubu kościelnego!
No to kiwaliśmy głowami, gdy mówiła, że lepiej się nie całować, bo to krok do tego, żeby zacząć się dotykać pod ubraniem, a wtedy może dojść do najgorszego: seksu przed ślubem. Arek zapytał z poważną miną: "A co robić, jak stoi się przy kasie w sklepie i widać wystawione prezerwatywy i żele podniecające?".

Wiedzieliśmy, że to podpucha, ale katechetka potraktowała to na serio i powiedziała: "Wtedy trzeba odwrócić uwagę: popatrzeć w drugą stronę i odmówić w myślach modlitwę za swoją rodzinę i wytrwałość we wstrzemięźliwości". Czego jeszcze na katechezie dowiedziała się Natalia o antykoncepcji? Że prowadzi do bezpłodności, niszczy miłość, upokarza kobietę, bo czyni z niej przedmiot męskiego pożądania, że żaden chłopak nie potraktuje poważnie dziewczyny, która bierze tabletki lub domaga się, żeby używać prezerwatywy. Dziewczyna została też postraszona, że po pigułkach "72 godziny po" kobiecie wyrastają wąsy i pojawia się trądzik.
1 3 4 5 ... 8 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się