Menu Region

Zwolennicy Hamasu protestowali przeciw izraelskiej operacji...

Zwolennicy Hamasu protestowali przeciw izraelskiej operacji w Gazie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Ponad 7 tysięcy zwolenników Hamasu protestowało w na Zachodnim Brzegu Jordanu przeciwko izraelskiej operacji w Strefie Gazy. Dosżlo do starć z izraelskimi żołnierzami.
Palestyńczycy wyszli na ulice po tym, jak Hamas ogłosił piątek Dniem Gniewu. Była to największa manifestacja zwolenników Hamasu, od kiedy ta organizacja wygrała palestyńskie wybory parlamentarne trzy lata temu. Ponad 7 tysięcy osób niosło zielone flagi i symbole Hamasu. Świadkowie twierdzą, że Palestyńczycy szli w kierunku meczetu Abrahama, gdy zaatakowali ich izraelscy żołnierze. Chcieli oni powstrzymać protestujących przed wejściem do świątyni. Palestyńczycy obrzucili ich kamieniami. 20 osób zostało rannych. Palestyńczycy protestowali też w Nablusie i Ramallah. We wschodniej Jerozolimie starli się z policją.

To był już drugi ogłoszony przez Hamas dzień protestu przeciwko bombardowaniu przez Izrael Strefy Gazy. W obawie przez zamieszkami Izrael zaostrzył środki bezpieczeństwa.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się