Menu Region

Chelsea chce płacić mniej

Chelsea chce płacić mniej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Matt Hughes

Prześlij Drukuj
Chelsea Londyn rozpoczęła negocjacje nowego kontraktu z Michaelem Ballackiem, w którym chce uzależnić zarobki od wyników. Umowa z niemieckim pomocnikiem wygasa w połowie roku, ale zawiera opcję przedłużenia, z której obie strony chcą skorzystać.
Chelsea Londyn rozpoczęła negocjacje nowego kontraktu z Michaelem Ballackiem, w którym chce uzależnić zarobki od wyników. Umowa z niemieckim pomocnikiem wygasa w połowie roku, ale zawiera opcję przedłużenia, z której obie strony chcą skorzystać. Obecnie Ballack zarabia 121 tys. funtów tygodniowo, nawet jeśli nie gra. Według nieoficjalnych informacji 32-latkowi zaproponowano niską pensję podstawową plus duże premie zależne od liczby występów, goli i wyników meczów. Próba uzależnienia dochodów piłkarzy od wyników jest elementem planu, który ma zapewnić Chelsea samowystarczalność finansową i rozwiązać problem starzenia się drużyny.

Już podpisany w lecie pięcioletni kontrakt z Frankiem Lampardem był pierwszym przykładem odejścia od systemu stałej pensji, ponieważ zarobki 30-letniego reprezentacyjnego pomocnika przez trzy lata mają rosnąć, a potem przez 2 lata spadać. Umowa przedstawiona Ballackowi jest pierwszą, ale nie ostatnią tego rodzaju, i będzie proponowana przede wszystkim starszym graczom. Chelsea chce się w ten sposób zabezpieczyć przed ponoszeniem ogromnych kosztów w sytuacji, gdy zawodnicy są kontuzjowani albo bez formy.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się