Menu Region

J. Kaczyński: "Lech Wałęsa był agentem SB"

J. Kaczyński: "Lech Wałęsa był agentem SB"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Jarosław Kaczyński podtrzymuje opinię, że Lech Wałęsa był na początku lat 70-tych agentem SB. Prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że podobne zdanie na temat Wałęsy miał już w czasach jego prezydentury.
"Dobrze, że prawda zaczyna wdzierać się do polskiego życia publicznego" - powiedział szef PiS o mającej ukazać się książce dwóch historyków na temat przeszłości Wałęsy.

Według Jarosława Kaczyńskiego prawda napotyka jednak na zaciekły opór, w którym nie liczą się żadne zasady, w tym zasady logiki. "Chodzi o obronę sytuacji społecznej, której jedną z podstaw jest radykalne kłamstwo" - mówi szef PiS.

Jarosław Kaczyński uważa, że książka "SB a Lech Wałęsa" jest ciosem w obraz rzeczywistości, który służy polskiemu establishmentowi. Stąd - zdaniem Kaczyńskiego - ataki na publikację.

Były premier dodaje, że książka historyków Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarsczyka udowadnia, iż Wałęsa, gdy był prezydentem, dwukrotnie sięgał po materiały na swój temat i zwracał je w formie zdekompletowanej.

Jarosław Kaczyński przyznał, że Wałęsa w latach 80-tych odegrał wybitną rolę w historii Polski. Zauważył, że nie jest on jedyną osobistością w historii świata i Polski, której życiorys jest skomplikowany - składający się z dobrych i złych części. Kaczyński powiedział, że finałem życiorysu Wałęsy była jego prezydentura, która - zdaniem prezesa PiS - okazała się zła.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się