Menu Region

Były dyrektor Juventusu uniknie więzienia

Były dyrektor Juventusu uniknie więzienia

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Były dyrektor sportowy Juventusu, Luciano Moggi został skazany na półtora roku pozbawienia wolności. Włoch nie pójdzie jednak do więzienia, ponieważ jego kara została objęta amnestią.
Z Luciano Moggim związany był skandal, który wstrząsnął włoską piłką nożną w 2006 roku. W efekcie turyński klubu piłkarski został pozbawiony dwóch tytułów mistrza kraju i został zdegradowany do drugiej ligi.

71-letni Moggi wraz ze swym synem Alessandro i czterema domniemanymi wspólnikami był oskarżony o udział w związku przestępczym. Prokuratura uznała, że była nim agencja GEA, zajmująca się kontraktami piłkarzy i sędziów. Za jej pośrednictwem oskarżeni mieli sprawować kontrolę nad całym niemal włoskim światem piłkarskim. Sąd uznał ten zarzut za bezpodstawny, a Moggi - ojciec i syn - skazani zostali jedynie za dwa przypadki pogróżek wobec swoich klientów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się