Menu Region

Lubelskie: Pielęgniarki grożą protestem

Lubelskie: Pielęgniarki grożą protestem

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Pielęgniarki ze szpitala powiatowego w Radzyniu Podlaskim grożą protestem. Żądają 450 złotych podwyżki, na co nie chce zgodzić się dyrekcja tej placówki.
Na jutro zapowiedziano kolejne negocjacje z dyrekcją szpitala w obecności mediatora z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Przewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek i położnych radzyńskiej placówki medycznej Małgorzata Piekarska powiedziała Radiu Lublin, że rozmowy na temat podwyżek prowadzone są od stycznia ubiegłego roku. Zdaniem pielęgniarek dysproporcje wynagrodzeń ich i lekarzy są zbyt duże.

Dyrektor Szpitala Dariusz Hankiewicz mówi, że nie jest w stanie spełnić żądań pielęgniarek. Podkreśla, że otrzymały one na początku ubiegłego roku 250 złotych podwyżki i wyjaśnia, że na więcej szpitala nie stać.

Małgorzata Piekarska mówi, że "biały personel" jest przygotowany do protestu, ale o tym za wcześnie mówić. Wierzy, że być może jutro uda się osiągnąć kompromis.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się