Menu Region

Prognoza pogody na 20 i 21 lutego

Prognoza pogody na 20 i 21 lutego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

PAP

PAP

Prześlij Drukuj
Mniejsza czcionka Większa czcionka
Jak informuje IMGW, Skandynawia, Wyspy Brytyjskie oraz Francja są pod wpływem rozległego wyżu z centrum nad Szwecją. Pozostałe obszary kontynentu są w zasięgu układów niskiego ciśnienia. W ciągu najbliższej doby Polska będzie znajdować się w obszarze stopniowo wypełniającego niżu, z ośrodkiem nad wschodnią częścią kraju. Strefa frontu okluzji znad krańców wschodnich i południowych Polski odsunie się nad Białoruś, Ukrainę oraz Słowację. Do Polski, zwłaszcza północnej i zachodniej, za frontem napływać będzie chłodne powietrze polarnomorskie.
Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie rosło.

W środę w kraju zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady śniegu. Na południu lokalnie opady mogą być o natężeniu umiarkowanym, a prognozowany tam przyrost pokrywy śnieżnej do 7 cm, na Przedgórzu Sudeckim nawet do 12 cm. Temp. maks. przeważnie od -3 do 0 st., na Wybrzeżu miejscami ok. 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem początkowo dość silny, z kierunków północnych.
W części zachodniej i północnej kraju wiatr porywisty, na Wybrzeżu początkowo w porywach do 65 km/h, będzie powodował miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże, z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady śniegu. Na Przedgórzu Sudeckim prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do ok. 8 cm. Temp. min. przeważnie od -6 do -3 st., mroźniej w rejonach podgórskich, tam lokalnie spadek temperatury do -10 st. Wiatr na południu kraju przeważnie słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, a na Wybrzeżu także i dość silny, z kierunków północnych.

W czwartek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami a okresowo przelotne opady śniegu. Temp. maks. przeważnie od -3 do 0 st. Tylko lokalnie na krańcach północno-wschodnich oraz rejonach podgórskich -5, -4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie nad morzem okresowo dość silny z kierunków północnych.

W Warszawie w środę pochmurno, okresami przelotne opady śniegu. Temp. maks. 0 st. Wiatr słaby, północny. W nocy pochmurno, okresami przelotne opady śniegu. Temp. min. -4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W czwartek w stolicy zachmurzenie duże, okresami przelotne opady śniegu. Temp. maks. -1 st. Wiatr słaby, północno-wschodni.

W związku z ciszą referendalną komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.