Menu Region

Rosja zakręciła Polsce kurek z gazem. Teraz z Białorusi

Rosja zakręciła Polsce kurek z gazem. Teraz z Białorusi

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

IAR, Rafał Badowski

2Komentarze Prześlij Drukuj
Do Polski nie płynie gaz z Rosji przez Ukrainę. Zwiększono za to dostawy z kierunku białoruskiego.
Rzeczniczka Gaz-Systemu Małgorzata Polkowska powiedziała, że sytuacja jest pod kontrolą. Dodała, że spółka wspólnie z PGNiG jest przygotowana, by reagować elastycznie i zabezpieczyć dostawy gazu dla odbiorców w naszym kraju. Dlatego zwiększono pobór tego paliwa z podziemnych magazynów. Zapewniła, że dostawy gazu dla odbiorów w Polsce odbywają się bez zakłóceń.

Wczoraj rząd przyjął rozporządzenie, które daje możliwość elastycznego reagowania przez polską gospodarkę na zmniejszone dostawy gazu z kierunku wschodniego. Dokument po opublikowaniu ma wejść w życie dziś o 22-giej. Chodzi o możliwość zmniejszenia dostaw gazu dla niektórych największych odbiorców przemysłowych.

Z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia zimą 2006 roku. Rada Ministrów zdecydowała wtedy o wprowadzeniu od 25 stycznia do 15 lutego 2006 roku ograniczeń dostaw gazu dla wybranych zakładów przemysłowych, między innymi - spółek chemicznych i PKN Orlen. Dostawy gazu zostały wznowione do wszystkich odbiorców przemysłowcych 7 lutego 2006 roku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

tendencyjne wypaczanie faktów

+10 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

lodzianin (gość)  •

Sam tytuł sugeruje ,że zamiast z Rosji otrzymujemy gaz z Białorusi.Czy to zamierzony słowny świndel czy redaktor dopiero zaczyna uczyć się podstaw języka polskiego?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Rosja zakręciła Polsce kurek z gazem. Teraz z Białorusi

+9 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

tom (gość)  •

"Nie chodzi o to, żeby siać panikę albo straszyć. Nie chodzi o to, żeby grać na lękach. Ale chodzi o to, by po prostu uczciwie opisywać sytuację." (To cytat z sąsiedniego artykułu). I jak się ma do tego tytuł TEJ notatki?. Co "Teraz z Białorusi"??? Czy to jest UCZCIWY tytuł?

odpowiedzi (0)

skomentuj