Menu Region

Na lewicy pojawił się trzeci gracz

Na lewicy pojawił się trzeci gracz

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Mira Suchodolska

Prześlij Drukuj
Czy będzie pan nowym Wielkim Bratem lewicy? - pytaliśmy wczoraj Jerzego Szmajdzińskiego. - Liderem jestem od dawna, ale czy zostanę Wielkim Bratem, jeszcze nie wiem - śmiał się, ale z radością przyjmował gratulacje za udany powrót do lewicowego mainstreamu.
Coraz głośniej mówi się o nim jako o osobie, która może pogodzić walczących ze sobą przewodniczącego SLD Grzegorza Napieralskiego i szefa klubu Lewicy Wojciecha Olejniczaka.

Wczorajsze posiedzenie zarządu krajowego SLD miało rozstrzygnąć, kto jest ważniejszy i silniejszy: Grzegorz Napieralski czy Krzysztof Olejniczak. Jednak skończyło się patem i w najbliższych dniach zapewne nadal będziemy mogli śledzić walkę lewicowych fighterów.

Na posiedzeniu omawiano m.in. raport autorstwa dr. Rafała Chwedoruka, w którym poddał on miażdżącej krytyce Olejniczaka. Skłaniając klub do odrzucenia prezydenckiego weta w sprawie pomostówek, miał wyrządzić Sojuszowi krzywdę.

Ale raport ten nawet w gronie polityków sympatyzujących z Na-pieralskim wzbudził niesmak. - Donos pisany na zamówienie przez osobnika o lewackich przekonaniach - mówi jeden z nich. I dodaje, że w Polsce żadne ugrupowanie o takich poglądach nie przekroczyło progu wyborczego.

W gronie SLD narasta niezadowolenie i zmęczenie sporem pomiędzy Napieralskim i Olejniczakiem. - PiS zwariował dawno, PO oszalała, a teraz choroba ogarnęła lewicę - komentuje Krzysztof Janik. I dodaje: - Jeśli Sojusz nie wyzdrowieje, choć jestem filarem tej partii, rzucę to i zajmę się hodowlą kaktusów.

Dziś Szmajdziński postrzegany jest jako spokojna alternatywa programowa i kadrowa dla walczących młodziaków. Ma go popierać grono najstarszych działaczy i osoby związane z "Trybuną". Jednak przyznają, że wybór Szmajdzińskiego byłby wyborem mniejszego zła. - Prochu nie wymyśli. Młodych nie porwie. Taki kierownik - mówią. Ale alternatywy brak.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się