Menu Region

Komisja Europejska przeniesie się dziś na kilka godzin z...

Komisja Europejska przeniesie się dziś na kilka godzin z Brukseli do Pragi

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Członkowie Komisji spotkają się z rządem Czech, które od Nowego Roku przewodzą Unii Europejskiej. To pierwsze, od dawna zaplanowane wydarzenie czeskiej prezydencji na najwyższym szczeblu. Siłą rzeczy więc najważniejszą sprawą będzie osobiste poznanie się europejskich komisarzy i czeskich ministrów.
Nie ulega jednak wątpliwości, że w rozmowach pojawią się najbardziej gorące tematy, czyli globalny kryzys gospodarczy, najnowszy konflikt bliskowschodni oraz rosyjsko-ukraiński spór o gaz i jego konsekwencje dla sporej części Europy.

Po tych rozmowach szef prezydencji, premier Czech Mirek Topolanek i przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Barroso spotkają się z dziennikarzami. Później - na Praskim Zamku, przyjmie komisarzy prezydent Vaclav Klaus. Szef państwa nie pojawi się natomiast na uroczystym przyjęciu w Teatrze Narodowym, co niektórzy komentatorzy nazwali już jego pierwszym bojkotem Unii.

Delegację z Brukseli chcą natomiast powitać demonstranci. Nie wiadomo jednak, czego ma dotyczyć protest ani kto go organizuje.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się