Menu Region

Przedsiębiorca Adolf Merckle rzucił się pod pociąg

Przedsiębiorca Adolf Merckle rzucił się pod pociąg

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Znany niemiecki przedsiębiorca branży farmaceutycznej Adolf Merckle popełnił samobójstwo. Jak poinformowała niemiecka policja, miliarder rzucił się wczoraj wieczorem pod pociąg w pobliżu rodzinnego miasta Ulm.
74-letni Adolf Merckle zostawił list pożegnalny, w którym wyjaśnił powody samobójstwa. Do tego kroku skłoniła go beznadziejna sytuacja jego firm, spowodowana kryzysem gospodarczym.

Właściciel firmy farmaceutycznej Ratiopharm i zakładów produkcji cementu HeidelbergCement wpadł jesienią w poważne kłopoty w wyniku kryzysu finansowego. Dodatkowo stracił miliard euro w rezultacie nieudanej spekulacji akcjami Volkswagena.

Merkcle zabiegał w bankach o kredyt w wysokości 400 milionów euro chcąc ratować swoje przedsiębiorstwa.

Według rankingu miesięcznika "Forbes" z trzynastoma miliardami euro Adolf Merkcle należał do piątki najbogatszych Niemców.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

euro

+14 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kali (gość)  •

przyjęcie euro...czy największe oszustwo naszych czasów?

Stanisław Janecki w programie "Antysalon Ziemkiewicza" TVPinfo stwierdził ;
że na podstawie traktatu nicejskiego i akcesyjnego, nie mamy obowiązku wejścia do strefy euro,lub wejście do niej nawet bez spełnienia żadnych warunków wstępnych .
(patrz;http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/antysalon-ziemkiewicza/wideo/04012009)

...czy jest ktoś kompetentny by potwierdzić lub zaprzeczyć temu stwierdzeniu i poda odpowiednie zapisy w traktacie nicejskim i akcesyjnym na dowód tego ,że nie musimy przyjąć euro ..?

odpowiedzi (0)

skomentuj