Menu Region

Szpital w Rzeszowie zatrudni lekarzy z Ukrainy?

Szpital w Rzeszowie zatrudni lekarzy z Ukrainy?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Niewykluczone, że na oddziale ginekologiczno - położniczym szpitala miejskiego w Rzeszowie będą pracować lekarze z Ukrainy.
Pomysł zatrudnienia ukraińskich lekarzy pojawił się, po tym jak 9 lekarzy zatrudnionych na kontraktach, zrezygnowało z pracy w szpitalu. Sparaliżowało to pracę oddziału. Od kilku tygodni pacjentki nie są przyjmowane na oddział.

Przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu ukraińskich lekarzy, dyrekcja szpitala czeka na oferty pracy podkarpackich ginekologów. Termin mija 12 stycznia.

Ginekolodzy zrezygnowali z pracy w miejskim szpitalu, gdy dowiedzieli się, że dyrekcja może podwyższyć ich wynagrodzenia w granicach 7-10 procent.

Z wyliczeń dyrekcji szpitala wynika, że lekarz na kontrakcie pracujący 280 godzin miesięcznie, czyli w wymiarze pełnego etatu plus 5 całołodobowych dyżurów, zarabiał nieco ponad 12 tysięcy złotych brutto.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się