Menu Region

Gudzowaty wznawia rozmowy o gazociągu Bernau-Szczecin

Gudzowaty wznawia rozmowy o gazociągu Bernau-Szczecin

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Henryk Sadowski

6Komentarzy Prześlij Drukuj
Jak dowiedziała się "Polska" w najbliższy czwartek Aleksander Gudzowaty wznawia rozmowy z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem w sprawie budowy gazociągu Bernau - Szczecin. - Pozwolenie na budowę jest, nie ma tylko zamówień na gaz. Myślę, że obecne kierownictwo PGNiG będzie bardziej przychylne pomysłowi - powiedział nam Aleksander Gudzowaty.
Budowa gazociągu Bernau - Szczecin połączyłaby polskie sieci gazowe z systemem europejskim. Tą drogą do Polski mógłby trafic gaz norweski lub brytyjski. Koszt budowy 28-kilometrowego odcinak do granicy to ok. 100 mln zł.

Gazociąg miałby przepustowość ok. 5 mld sześc. rocznie. Zdaniem Gudzowatego budowa tego połączenia to krok w kierunku dywersyfikacji dostaw gazu do Polski. Szczególnie ważne jest to w takich momentach jak teraz. Spór Gazpromu z Ukrainą sprawia, że zagrożone są dostawy rosyjskiego gazu do Polski.

Czytaj więcej w jutrzejszej "Polsce"

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

5

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Wiedza komentujących słabiutka

+8 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

reig (gość)  •

49% gazy Niemcy mają z Rosji , reszta Norwegia i inne kierunki. Gaz w rurze "Birkenau" to mieszanka rosyjskiego i norweskiego. Jak Rosja przykręci Norwegia wyrówna, a więc jest bezpiecznie. Ukrainie i Białorusi też za transfer płacimy i to oni dyktują ceny. Więcej kierunków łatwiej je negocjować.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Gudzowaty KŁAMIE

+8 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

andryjar (gość)  •

Tow.Gudzowaty JUŻ RAZ z premierem Millerem i min.Polem ZABLOKOWALI i ZNISZCZYLI praktycznie podpisany przez premiera Buzka kontrakt na budowę gazociągu i dostawy gazu z Norwegii, o czym ,,zapomniał" w rozmowie.
Po DRUGIE ,,odgrzewany" projekt z nitką z Niemiec do Polski to ... GAZ ROSYJSKI/Gazpromu TYLKO droższy, bo ODKUPIONY od Niemców gaz rosyjski z ich zasobów, a PRAKTYCZNIE pośrednio od ... GAZPROMU, bo GŁÓWNYM udziałowcem niemieckich sieci gazowych i firmy dystrybucyjnych gaz w Niemczech jest ... GAZPROM !!!
,,Dziękuję" za taką ... ,,dywersyfikację" dostaw gazu do Polski !
To NIE ,,dywersyfikacja" , a DYWERSJA i DZIAŁANIE NA SZKODĘ POLSKI, tak jak w/w. poprzednio za rządów Millera i SLD !!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Niemieccy politycy nie tacy głupi...

+9 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gandharwa (gość)  •

...jak polscy. Oni może i lubią Rosjan, ale mają wiele dość do gazu - rosyjski stanowi ok 20% zużycia. Oprócz tego mają zbiorniki podziemne na 40 dni zimowych. To bardzo dużo zważając na fakt, że tam o wiele wiącej się produkuje energii z gazu niż u nas , kraju opartym na węglu.

odpowiedzi (0)

skomentuj

a niby skad Niemcy mają gaz?

+9 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

rew (gość)  •

Bo jakos mi sie wydaje, ze głównie z Rosji

odpowiedzi (0)

skomentuj

Druga rura

+12 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

shrek (gość)  •

no prosze to jest rozwiązanie tylko czy Tusk się zgodzi tak jak kiedys Miler

odpowiedzi (0)

skomentuj