Menu Region

Dziś rozpocznie się proces lustracyjny prezydenta Przemyśla

Dziś rozpocznie się proces lustracyjny prezydenta Przemyśla

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie ma się dziś rozpocząć proces lustracyjny prezydenta Przemyśla. Wniosek o wszczęcie postępowania w tej sprawie złożył prokurator rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej ponieważ pojawiły sie wątpliwości co do prawdziwości złożonego przez Roberta Chomę oświadczenia lustracyjnego. Choma wystąpił do sądu o autolustracje zapowiadając, że chce w ten sposób oczyścić się z zarzutów.
Pod koniec 2006 roku pojawiły się informacje, że w czasach studenckich obecny prezydent Przemyśla został zarejestrowany przez SB jak TW Krzysiek lub TW Krzysztof. Robert Choma początkowo zaprzeczał. Po miesiącu przyznał jednak, że podpisał zobowiązanie do współpracy z SB, ale jak zapewnia faktycznie jej nie podjął. Mimo apeli części radnych Choma nie złożył dymisji. Został jednak skreślony z listy członków PiS. Zapowiedział, że przed sądem będzie chciał dowieść swojej niewinności.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się