Menu Region

Naftohaz: Pretensje kierujcie do Gazpromu

Naftohaz: Pretensje kierujcie do Gazpromu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Ukraiński Naftohaz ostrzegł, że nie odpowiada za zmniejszenie dostaw rosyjskiego gazu przez terytorium Ukrainy.
Wcześniej Gazprom oświadczył, że zdecydował się na taki krok ponieważ -jego zdaniem- Ukraina kradnie gaz płynący rurą tranzytową.

W oświadczeniu przesłanym Polskiemu Radiu, Naftohaz pisze, że otrzymał informację o zmniejszeniu tranzytu o ponad 65 milionów metrów sześciennych dziennie od Gazpromu do prawie 222 milionów metrów sześcienych. Według Kijowa oznacza to, że spadek dostaw przez Ukrainę odczują takie kraje, jak Polska, Niemcy, Węgry, Słowacja, kraje bałkańskie (Grecja, Bułgaria) oraz Mołdawia, Rumunia i Turcja. "Naftohaz uważa, że [...] wszystkie pretensje zaznaczone kraje powinny kierować do Gazpromu" - czytamy w oświadczeniu.

Rosjanie podjęli decyzję o zmniejszeniu transportu gazu przez Ukrainę o ilość paliwa, którą - ich zdaniem- Ukraińcy nielegalnie pobierają. Jednocześnie Gazprom zwiększy tranzyt rurociągami Jamał Europa, przez Białoruś, i Błękitny Potok przez Turcję.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się