Menu Region

O Traktacie Lizbońskim przez telefon

O Traktacie Lizbońskim przez telefon

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Prezydent Czech Vaclav Klaus poinformował, że omawiał telefonicznie kwestie ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Klaus po raz kolejny wypowiedział się otwarcie przeciw dalszej ratyfikacji Traktatu.
Prezydent Klaus zaprosił Lecha Kaczyńskiego do swojej rezydencji w Lanach pod Pragą. Klaus powiedział, ze nieformalne spotkanie odbędzie się już wkrótce, a jego głównym tematem będzie Traktat Lizboński.

"Dla mnie ten Traktat jest martwy" - oświadczył prezydent dodając, że jest przeciwny kontynuacji procesu ratyfikacji - "Reanimować powinno się pacjentów, a nie traktaty" - stwierdził czeski prezydent, dodając, że Wspólnota może kierować się na razie zasadami Traktatu Nicejskiego.

Klaus, znany ze swego eurosceptycyzmu, już kilka godzin po irlandzkim referendum pogratulował Irlandczykom, twierdząc, że wynik plebiscytu był "zwycięstwem rozumu i wolności nad europejską biurokracją".

Na dzisiejszej konferencji w Pradze prezydent Klaus oznajmił, że Europie potrzeby jest zupełnie inny traktat i zażartował, że "może napisać go sam".

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się