Menu Region

Czeski rząd prostuje wypowiedź swojego rzecznika na temat...

Czeski rząd prostuje wypowiedź swojego rzecznika na temat walk w Strefie Gazy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Zdaniem szefa czeskiej dyplomacji wypowiedź rzecznika praskiego rządu do spraw przewodnictwa w Unii Europejskiej, na temat izraelskiej ofensywy lądowej w Strefie Gazy była pomyłką.
Jiri Potuznik powiedział wczoraj, że izraelskie działania mają charakter bardziej defensywny niż ofensywny. "To był jego osobisty, choć niestety poważny, błąd" - podkreślił Karel Schwarzenberg.

Schwarzenberg podkreślił, że zdaniem Czech każde państwo ma prawo do obrony, ale nie może ona mieć charakteru akcji zbrojnej, w której giną cywile. Szef MSZ zaapelował do obu stron konfliktu o zawieszenie broni i dostarczenie pomocy humanitarnej.

Schwarzenberg podkreślił, że za oficjalne stanowisko Czech - przewodniczących Unii Europejskiej należy traktować wyłącznie oświadczenia MSZ. "Republika Czeska nie ma powodu do przeprosin, to był błąd człowieka, który może przytrafić się każdemu" - powiedział czeski minister spraw zagranicznych.

Karel Schwarzenberg przewodniczy unijnej delegacji, która rozpoczęła misję pokojową na Bliskim Wchodzie. Jej pierwszym punktem jest wizyta w Kairze. Potem uda się do Jerozolimy, Ramallah i Ammanu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się