Menu Region

Manifestacja "Stop Wojnie" przed ambasadą Izraela

Manifestacja "Stop Wojnie" przed ambasadą Izraela

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
"Wolna Palestyna" oraz "Stop Rzezi w Gazie" to hasła, które wykrzykiwali uczestnicy manifestacji pod ambasadą Izraela.
Organizator pikiety, Filip Ilkowski z Inicjatywy "Stop Wojnie" powiedział, że polski ruch antywojenny sprzeciwia się wszelkiej agresji zbrojnej w Strefie Gazy. Jego stowarzyszenie opowiedziało się jednocześnie za stanowiskiem strony palestyńskiej.

Na manifestację przyszło ponad sto osób. W większości były to osoby arabskiego pochodzenia. Przybyli na manifestację Polacy nie opowiadali się po żadnej stronie sporu. W większości przypadków chcieli wyrazić swój sprzeciw wobec jakiejkolwiek agresji, szczególnie w stosunku do kobiet i dzieci.

Wśród manifestujących zjawiła się też polska emigrantka z Kanady, Grażyna Drzewiecka. Jako jedyna stała w tłumie z flagą Izraela i popierała jego działania. Jak mówi, zdawała sobie sprawę z tego, że jej działania mogą zostać odebrane jako prowokujące, jednak została na pikiecie do końca.

Manifestacja zakończyła się w pokojowej atmosferze. Organizatorzy zapowiedzieli, że zamierzają organizować pikiety antywojenne co najmniej raz w tygodniu. Następną zaplanowano na sobotę.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Stop

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

magnus (gość)  •

Jeżeli do własnego państwa ma prawo Czarrnogóra czy Kosowo, to dlaczego nie Palestyńczycy? Czyżby lobby żydowskie wszędzie było aż tak potężne?

odpowiedzi (0)

skomentuj