Menu Region

Francuzi manifestują przeciwko izraelskiej ofensywie

Francuzi manifestują przeciwko izraelskiej ofensywie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Kilkadziesiąt tysięcy osób manifestowało we Francji przeciwko izraelskiej ofensywie w Strefie Gazy. W Paryżu doszło do starć demonstrantów z policją.
Na ulice Paryża wyszło od 20 do 25 tysięcy osób. Nad tłumem widniały transparenty z hasłami wymierzonymi w państwo izraelskie. Uczestnicy demonstracji krytykowali również poparcie władz francuskich, a zwłaszcza prezydenta Sarkozy'ego, dla Izraela.

W pochodzie można było zauważyć niektórych polityków lewicowych, jak na przykład przewodniczącą Partii Komunistycznej Marie-George Buffet oraz szefa skrajnie lewicowej Komunistycznej Ligi Rewolucyjnej Oliviera Besancenot.

Tuż przed zakończeniem manifestacji na bulwarze Haussmanna zostało podpalonych kilka samochodów.
W chwili rozchodzenia się uczestników demonstracji, kilkaset osób usiłowało przedostać się przed ambasadę Izraela. Uniemożliwiły to kordony policyjne.

Demonstracje popierające Palestyńczyków przeszły również ulicami Lyonu i Marsylii. W każdym z tych miast manifestowało około 10 tysięcy osób.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się