Menu Region

Okno Życia w Poznaniu, Tarnowie i Nowym Sączu

Okno Życia w Poznaniu, Tarnowie i Nowym Sączu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Poznaniu, Tarnowie i Nowym Sączu powstaną kolejne "Okna życia". To miejsca, w którym matka może anonimowo zostawić nowo narodzone dziecko nie narażając go na niebezpieczeństwo.
Pierwsze Okno życia powstało przed niespełna trzema laty w Krakowie, z inicjatywy kardynała Stanisława Dziwisza. Wczoraj pozostawiono w nim kolejne, dziesiąte już dziecko. Kilkudniowa dziewczynka została odwieziona do Kliniki Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

6 grudnia ubiegłego roku "Okno Życia" otwarto - z inicjatywy arcybiskupa Kazimierza Nycza - w Warszawie. Znajduje się ono w budynku Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi przy ulicy Hożej 53. Dwa tygodnie po otwarciu warszawskiego okna, w sobotę 20 grudnia, siostry Rodziny Maryi znalazły w nim pierwsze dziecko.

Kolejne "Okno Życia" otwarto 28 grudnia w Częstochowie. Znajduje się ono przy Domu Małych Dzieci im. bł. Edmunda Bojanowskiego, prowadzonym przez Siostry Służebniczki przy ul. św. Kazimierza 1.

Pozostawione w Oknach Życia nowo narodzone dzieci szybko trafiają do adopcji. Dziewiątka niemowląt - czterech chłopców i pięć dziewczynek - pozostawionych dotąd w Krakowie, ma już nowe rodziny.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się