Menu Region

Liczba mieszkańców Francji wzrosła w ciągu siedmiu lat o...

Liczba mieszkańców Francji wzrosła w ciągu siedmiu lat o trzy miliony

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Francuski urząd statystyczny opublikował oficjalne rezultaty ostatniego spisu ludności.
Według danych INSEE, czyli francuskiego urzędu statystycznego, Francja liczy prawie 63 miliony 200 tysięcy mieszkańców. Jest to o 3 miliony więcej niż podczas poprzedniego spisu ludności.

Największy, bo ponad 10-procentowy przyrost zanotowano w południowej części Francji - zwłaszcza na Korsyce i w położonym u stóp Pirenejów regionie Languedoc-Roussillon. Najniższy wzrost występuje głównie na północy kraju. Jedyny region, w którym liczba mieszkańców zmalała, to Szampania-Ardeny.

Spisy ludności mają ogromne, znaczenie zwłaszcza na szczeblu lokalnym. Wiele aspektów życia gmin zależy bowiem od liczby ich mieszkańców. Chodzi tu między innymi o przepisy dotyczące finansowania samorządów lub organizacji i wielkości rad gminnych. W związku z tym francuscy merowie zawsze z niecierpliwością czekają na rezultaty kolejnych analiz statystycznych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się