Menu Region

Niemcy: W ostatnim roku odnotowano najwyższy od 18 lat...

Niemcy: W ostatnim roku odnotowano najwyższy od 18 lat wzrost zatrudnienia

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Raport w tej sprawie opublikował tamtejszy urząd statystyczny Destatis.
Według najnowszych danych, w ciągu ostatnich 12 miesięcy pracę znalazło pół miliona Niemców więcej niż we minionym roku. Oznacza to dla Republiki Federalnej Niemiec zatrudnienie większe o półtora procent.

W 2008 roku pracę w tym kraju miało ponad 40 milionów ludzi. Eksperci wskazują, że większa liczba aktywnych zawodowo obywateli była tylko w 1990 roku - w czasie zjednoczenia Niemiec.

Najwięcej pracy nasi zachodni sąsiedzi znaleźli w sektorze usługowym. Najmniej posad powstało w Niemczech dzięki samozatrudnieniu - wzrost w tej dziedzinie wyniósł jedynie trzy setne procent. W raporcie urzędu zaznaczono, że trudna sytuacja na świecie nie wpłynęła dotąd negatywnie na niemiecki rynek pracy. Zdaniem ekspertów zza Odry, sytuacja tamtejszych pracowników może się jednak w tym roku pogorszyć. Destatis wyjaśnia, że przemysł reaguje z opóźnieniem na trudną sytuacją na rynkach.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się