Menu Region

Większość Amerykanów opowiada się za ograniczeniem...

Większość Amerykanów opowiada się za ograniczeniem dostępności aborcji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Amerykanie są za ograniczeniem dostępności aborcji - wynika z sondażu przeprowadzonego na zamówienie episkopatu Stanów Zjednoczonych. Z sondażu wynika, że 82 procent amerykańskiego społeczeństwa chce ograniczenia dostępności aborcji lub zakazu tego procederu. Za całkowitą liberalizacją w tej dziedzinie opowiada się 9 procent obywateli USA.
Według Komsji do spraw Obrony Życia amerykańskiego episkopatu, dane te wskazują, że zdecydowana większość dorosłych obywateli Stanów Zjednoczonych uznaje za niesprawiedliwą obecną sytuację, w której aborcja jest dostępna na życzenie w każdym okresie życia dziecka. Ukazują one zarazem, że zwolennicy aborcji są w amerykańskim społeczeństwie wyizolowaną, choć bardzo wpływową grupą.

,,Większość Amerykanów jest przekonana, że należy ograniczyć aborcję. Episkopat Stanów Zjednoczonych będzie sprzeciwiał się wszelkim atakom na świętość życia ludzkiego" - powiedziała przedstawicielka amerykańskiego Kościoła.

Badanie przeprowadzono w połowie grudnia na terenie całego kraju na próbie 2 341 osób.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się