Menu Region

Miejskie rowery z Paryża odnaleziono w... Rumunii

Miejskie rowery z Paryża odnaleziono w... Rumunii

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Francuski fotograf-amator odnalazł miejskie rowery z Paryża w... Rumunii.
Z inicjatywy socjalistycznego mera Paryża, Bertranda Delanoe, który chciałby w stolicy do maksimum ograniczyć ruch samochodów osobowych, rok temu zainaugurowano wielką akcję - Velib, mającą na celu promowanie poruszania się po Paryżu na rowerach. Można je wypożyczyć na specjalnych parkingach rowerowych w wielu punktach miasta.

Produkowane na Węgrzech rowery powoli stały się w Paryżu popularnym środkiem transportu.
Jak się okazało, dotarły one aż do Braszow - dużego miasta w Rumunii będącego bazą wypadową w rumuńskie Karpaty. Sfotografowany młody Rumun nie krył się przed obiektywem i bez żadnych oporów przyznał, że wie, iż rower pochodzi z Paryża, gdzie został ukradziony.

Fotograf-amator wpadł na trop innych paryskich Velibów, w kolejnych wsiach w okolicach Braszow. Skradzione paryskie rowery znajdowano już na przedmieściach stolicy Francji, jednak tak daleko na nie do tej pory nie natrafiono.

Od rozpoczęcia przed rokiem akcji Velib, w Paryżu skradziono prawie tysiąc rowerów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się