Menu Region

W tym roku nie będzie wysypu gadżetów

W tym roku nie będzie wysypu gadżetów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Maciej Bójko

Prześlij Drukuj
Murowanym kandydatem na hit roku 2009 jest iPhone Nano - mniejszy i tańszy iPhone. O tym telefonie mówi już nie tylko sam producent - firma Apple, która ma go dopiero skonstruować - ale głośno dyskutują o nim także potencjalni użytkownicy.
Jeśli to urządzenie rzeczywiście pojawi się na rynku, to sukces będzie murowany. Ale na razie ostudźmy swoje emocje - iPhone Nano to wciąż tylko plotka. Za to w tym roku na pewno zobaczymy więcej telewizorów wykonanych w nowych technologiach: laserowe, OLED (ekrany oparte na diodach ze związków organicznych), być może jeszcze inne. Samsung, Sony, Mitsubishi, Canon od dawna pracują nad nowym pomysłem na odbiornik telewizyjny, z lepszym obrazem i lepszymi kolorami niż LCD. Parę przykładów pokazało się na półkach sklepowych w minionym roku. Jednak ich ceny są zabójcze, np. 2,5 tys. dol. za 11-calowy Sony XEL-1. Żeby zaistnieć, musiałyby dramatycznie stanieć. Nie jest to wykluczone.

Microsoft zaprezentuje Windows 7. Firma Billa Gatesa nie ma wyjścia: Windows Vista po prostu się nie przyjął. Rynek kurczowo trzyma się Windows XP: 66 proc. udziału w rynku, podczas gdy Vista ma ledwie 20 proc. (dane firmy Net Applications). A XP ma już siedem lat - w informatyce to wieczność. O ile koncern nie zdoła sprzedać klientom czegoś nowego, to ci w końcu poważnie pomyślą nad tym, by z Windows przesiąść się na inny system jakiegoś innego producenta.

Ale prawdziwą gwiazdą nadchodzącego roku może się okazać system Android przeznaczony na telefony komórkowe. Nad Androidem pracują m.in. Samsung, Motorola, LG, Sony Ericsson.
Producenci zaleją nas lawiną nowych modeli telefonów, z których wiele będzie działać pod kontrolą Androida. System pozwala na wygodne korzystanie z niezliczonych usług sieciowych Google i (pierwszy model z tym systemem nawet określano jako Googlofon), jeśli dobrze wykorzystany, może pobić na głowę i iPhone, i topowe modele Nokii. A nawet jeśli nie, to sprawi, że konkurencja będzie musiała się bardziej starać.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się