Menu Region

Słowacja: Dwaj Polacy zostali porwani przez lawinę

Słowacja: Dwaj Polacy zostali porwani przez lawinę

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Dwaj polscy turyści zostali ranni w lawinie, która zeszła w Dolinie Jamnickiej w Zachodnich Tatrach. Ciężko ranny został również Słowak, którego porwała lawina w rejonie szczytu Chleb w masywie Małej Fatry w Centralnych Karpatach.
Dwaj Polacy zostali porwani przez lawinę schodzącą z Ostrego Rohacza do Doliny Jamnickiej. Jeden z nich, 31-letni mieszkaniec Krakowa, jest ranny i ze skomplikowanym złamaniem obu nóg został przewieziony śmigłowcem do szpitala w Popradzie. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pomoc przywołał lżej ranny Polak, któremu udało się wydostać spod lawiny.

Kolejna lawina zasypała w masywie Małej Fatry grupę słowackich narciarzy. Jeden z mężczyzn który spadł z 600-metrowej wysokości został ciężko ranny.

Obie lawiny zeszły poza wyznaczonymi szlakami turystycznymi. Słowaccy ratownicy ostrzegają przed wyprawami w góry. W wysokich partiach warunki są bardzo trudne. Nieprzetarte szlaki znajdują się pod śniegiem. Wycieczki graniowe wymagają dużego doświadczenia. Od 15 listopada do połowy czerwca w słowackich Tatrach zamknięte są wszystkie wysokogórskie szlaki turystyczne.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się