Menu Region

Izrael nie chce zawieszenia broni

Izrael nie chce zawieszenia broni

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Izrael ostatecznie odrzucił możliwość tymczasowego zawieszenia broni w Strefie Gazy, ale nie wykluczył go w przyszłości. 48-godzinne wstrzymanie ognia zaproponowała Francja.
Izrael piąty dzień bombarduje Strefę Gazy. Według najnowszych danych zginęło ponad 380 Palestyńczyków, a 1700 zostało rannych.

Premier Ehud Olmert powiedział, że obecna sytuacja nie sprzyja zawieszeniu broni. Dodał, że jeśli okoliczności będą odpowiednie, to mogą znaleźć się rozwiązania dyplomatyczne, które zapewnią lepsze warunki bezpieczeństwa na południu. Jednak w tej chwili ich nie ma.

Francja zaproponowała zawieszenie broni na dwie doby po to, aby można było dostarczyć pomoc humanitarną cywilom. Zdaniem Izraela ta propozycja jest nierealistyczna, bo nie daje żadnej gwarancji, że Hamas wstrzyma ataki rakietowe.

Izrael jest przygotowany do ewentualnej ofensywy lądowej. Zmobilizował 6,5 tysiąca rezerwistów, a na granicy Strefy Gazy rozmieścił czołgi.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się