Menu Region

Socjolog: Spór między prezydentem i rządem stanie się...

Socjolog: Spór między prezydentem i rządem stanie się bardziej merytoryczny

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Socjolog Tomasz Żukowski ocenia, że mijający rok mimo napięć politycznych, był okresem stabilizacji i kontynuacji. Gość Sygnałów Dnia Programu I Polskiego Radia uważa, że główny spór dotyczący relacji władzy prezydenckiej i rządu stanie się w nadchodzącym roku bardziej merytoryczny.
W opinii doktora Żukowskiego przyszły rok będzie momentem krytycznym dla obecnej koalicji rządzącej i zdecyduje, czy partia Donalda Tuska będzie miała szansę na kolejne zwycięstwa wyborcze. Socjolog uważa, że najbardziej prawdopodobne jest przesuwanie się sympatii społeczeństwa w kierunku opozycji. Zwraca uwagę, że trudno będzie o nową siłę, która mogłaby zagrozić dwubiegunowemu obrazowi polskiej polityki. W opinii Tomasza Żukowskiego, Prawu i Sprawiedliwości nie grozi rozłam, a czas działa na korzyść największej partii opozycyjnej.

Doktor Żukowski uznaje za "bardzo mało prawdopodobny" powrót do głównego nurtu polityki dawnych partii parlamentarnych - Samoobrony i Ligi Polskich Rodzin.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się