Menu Region

Słowacja wita euro

Słowacja wita euro

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Mieszkańcy Bratysławy powitają nowy rok razem z nową walutą. W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia Słowacja wchodzi bowiem do strefy euro.
Punktualnie o północy mieszkańcy Bratysławy wypuszczą w powietrze setki balonów z napisami "korona". Na masztach i budynkach pozostaną tylko balony w barwach Unii Europejskiej z napisem "euro". Władze miasta liczą, że w centrum stolicy i na brzegach Dunaju będzie bawić się ponad 50 tysięcy osób. O północy zostaną odpalone ponad dwie tony sztucznych ogni. Wielu mieszkańców Bratysławy spędzi noc sylwestrową w restauracjach i na dyskotekach.

Mimo obowiązywania nowej waluty płacić nadal będzie można w koronach. Od rana będzie można jednak wymieniać korony w bankach i pobierać euro w bankomatach. Nieczynne będą stacje benzynowe i turyści, którzy wybierają się na Słowację, powinni wcześniej zaopatrzyć się w paliwo. Zamknięte będą także sklepy, w tym główne sieci supermarketów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się