Menu Region

Lwów przygotowuje się do Euro 2012

Lwów przygotowuje się do Euro 2012

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
We Lwowie przygotowania do Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku idą pełną parą. Magistrat ma do zrealizowania wiele inwestycji. Najważniejsze z nich to budowa nowego stadionu, modernizacja gospodarki drogowej oraz wymiana taboru komunikacji miejskiej.
Wkrótce powinny ruszyć prace przy budowie stadionu. Kilka tygodni temu ogłoszono wykonawcę. Rzecznik mera Lwowa Ostap Procyk zwraca uwagę, że ukraińskie prawo przetargowe pozwala na szybkie wyłonienie firmy, która rozpocznie budowę. Władze miały do wyboru rozpisać przetarg lub uzyskać zgodę ministerstwa gospodarki na podpisanie umowy z jednym tylko wykonawca. Miasto skorzystało z tej drugiej możliwości.


Stadion pomieści 33 tysiące kibiców. Będzie on zlokalizowany na południu miasta, obok hipodromu, przy drodze wylotowej na Budapeszt.

Oczywiście jak zwykle największym problemem są pieniądze. Mimo że do inwestycji nie zaproszono osób prywatnych, władze miasta wiedzą jak zaangażować je w przygotowanie EURO 2012. Stadion w całości zostanie zrealizowany z pieniędzy miejskich, natomiast wokół stadionu przygotowane został działki, na których prywatni inwestorzy będą mogli zbudować sklepy, hotele czy hale wystawowe.

Oprócz budowy stadionu Lwów czeka jeszcze gruntowna modernizacja taboru komunikacji miejskiej. Na szczęście kredyty potrzebne do zakupu autobusów, tramwajów i trolejbusów zostały miastu przyznane na długo przed początkiem kryzysu finansowego. Lwów współpracuje w tej kwestii między innymi z takimi bankami jak Europejski Bank Rozwoju czy Bank Światowy.

Budowa samego stadionu pochłonie 85 milionów euro. Kolejne kilkadziesiąt milionów miasto wyda na modernizację infrastruktury i komunikacji miejskiej. Na razie nie wiadomo, jaki wpływ na realizację wszystkich inwestycji będzie miała coraz gorsza sytuacja ukraińskiej gospodarki.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się