Menu Region

Na Białorusi 2009 rok obchodzony będzie jako "rok ojczyzny"

Na Białorusi 2009 rok obchodzony będzie jako "rok ojczyzny"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Dekret w tej sprawie podpisał prezydent Aleksander Łukaszenka.
W przyszłym roku przypada 65. rocznica wyzwolenia Białorusi spod hitlerowskiej okupacji. Zdaniem urzędników, to doskonała okazja, aby młode pokolenie uczyć patriotyzmu i szacunku dla tradycji. Białorusini świętując "rok ojczyzny" powinni - zdaniem prezydenta Łukaszenki - zwrócić szczególną uwagę na pomnażanie duchowego i materialnego dziedzictwa narodowego. Specjalnie przygotowane z tej okazji imprezy i konferencje naukowe będą poświęcone ochronie białoruskiej historii, kultury i przyrody.

Zgodnie z prezydenckim dekretem, w organizację obchodów mają się włączyć Rada Ministrów, obie izby parlamentu oraz urzędy rejonowe. Obchody "roku ojczyzny" zbiegają się 600-leciem objęcia ochroną Puszczy Białowieskiej. Z tej okazji przygotowano wiele imprez o charakterze międzynarodowym, promujących białoruską turystykę niemal na całym świecie. Specjalnie przygotowane filmy reklamowe pojawią się w kilku liczących się w Europie stacjach telewizyjnych, między innymi w EuroNews.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się