Menu Region

Wolny sprint Kowalczyk

Wolny sprint Kowalczyk

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Maciej Stolarczyk

Prześlij Drukuj
Poniedziałek nie był dobrym dniem dla polskich sympatyków sportów zimowych. W Turnieju Czterech Skoczni bardzo przeciętnie wypadł Adam Małysz, nie powiodło się także naszej najlepszej biegaczce narciarskiej - Justynie Kowalczyk.
Polka zajęła wczoraj zaledwie 11. miejsce w sprinterskich zawodach z cyklu Tour de Ski, czyli najbardziej prestiżowej imprezie w biegach narciarskich (odpowiednik Turnieju Czterech Skoczni).

Oznacza to, że nasza biegacz-ka, która podczas ostatniego weekendu dwukrotnie stawała na najniższym stopniu podium, spadła z trzeciej na czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej TdS.
Decydujący dla Kowalczyk był występ w półfinale odbywających się w Pradze zawodów. Polka ukończyła go na ostatniej, szóstej pozycji i straciła szansę walki o czołowe lokaty. W finale B dobiegła piąta, co dało jej właśnie 11. miejsce.

- Przed rokiem zajęłam w Pradze szóstą lokatę i bardzo chciałam poprawić ten wynik. Nie udało się, gdyż byłam zbyt zmęczona po weekendowych startach - powiedziała Kowalczyk, która nigdy nie była uważana za specjalistkę od sprintów techniką dowolną.

Niewiele brakowało, a Polka zakończyłaby rywalizację w Pradze już na ćwierćfinale. Do dalszej fazy zawodów awansowały bowiem dwie najlepsze biegaczki z każdej serii, a Kowalczyk zajęła trzecie miejsce. Do półfinału dostała się dzięki najlepszemu czasowi wśród przegranych.

Półfinał okazał się już bardziej pechowy. Kiedy Kowalczyk szykowała się do finiszu z trzeciego miejsca, najechała na nartę jednej z rywalek i straciła rytm. Na ostatnich metrach w ogóle zrezygnowała ze ścigania się.

Zmagania pań wygrała Włoszka Arianny Follis, która przed wczorajszymi zawodami traciła do Kowalczyk 2,5 sekundy w klasyfikacji generalnej Tour de Ski. Dzięki zwycięstwu Follis awansowała aż na pozycję liderki tej imprezy i wyprzedza Polkę o nieco ponad pół minuty.

Wśród panów triumfował Norweg Tor Arne Hetland. Janusz Krężelok odpadł w ćwierćfinale i zajął ostatecznie 15. miejsce. Był to jego najlepszy start w tym sezonie. Kolejne zawody z cyklu Tour de Ski już jutro. W czeskim Novym Měscie panie i panowie zmierzą się w rywalizacji na - odpowiednio - 10 i 15 km stylem klasycznym. Przypomnijmy, że zwycięzcy TdS otrzymają aż po 400 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Wyniki sprintu kobiet: 1. Arianna Follis (Włochy)... 11. Justyna Kowalczyk (Polska). Klasyfikacja generalna Tour de Ski kobiet (po trzech z siedmiu zawodów): 1. Follis - 32.23,9; 2. Aino-Kaisa Saarinen (Finlandia) - strata 0.08; 3. Marit Bjoergen (Norwegia) - 0.13,1; 4. Kowalczyk - 0.32,2; 5. Petra Majdić (Słowenia) - 0.34,5; 6. Virpi Kuitunen (Finlandia) - 0.40.

Wyniki sprintu mężczyzn: 1. Tor Arne Hetland (Norwegia)... 15. Janusz Krężelok (Polska).
Klasyfikacja generalna Tour de Ski mężczyzn (po trzech z siedmiu zawodów): 1. Dario Cologna (Szwajcaria) - 45.01,4; 2. Wassilij Roczew (Rosja) strata - 0.15,4; 3. Jean Marc Gaillard (Francja) - 0.18,1; 4. Sami Jauhojaervi (Finlandia) - 0.20,1; 5. Petter Northug jr. (Norwegia) - 0.28,1; 46. Krężelok - 2.42,2.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się