Menu Region

Tragiczna seria zaczadzeń na Warmii i Mazurach

Tragiczna seria zaczadzeń na Warmii i Mazurach

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Wczoraj wieczorem 5 osób, w tym jedno dziecko, podtruło się w jednym z mieszkań w Kętrzynie. Wszystkich zabrano do szpitala na obserwację. Na szczęście stan zdrowia całej piątki jest dobry. Tlenek węgla ulatniał się z gazowego piecyka.
Czad był przyczyną kilku tragedii w minionym tygodniu na Warmii i Mazurach. We wtorek w Elblągu zaczadziło się 5 osób. Dwie 4-latki i ich babcia nie żyją, a trzecia z sióstr trojaczków i dziadek walczą o życie w szpitalu.

Z kolei w sobotę w Bartoszycach śmiertelnie zaczadziło się dwoje młodych ludzi i dwuletnia dziewczynka. W święta były też przypadki podtrucia tlenkiem węgla na olsztyńskim Zatorzu i w Ostródzie.

Strażacy przypominają i apelują, by regularnie przeglądać gazowe piecyki, szczególnie starszego typu. W mieszkaniach, które są ogrzewane piecykami, wentylacja musi być sprawna i nie powinno się zasłaniać kratek. Również tam gdzie są plastikowe, szczelne okna, przynajmniej jedno powinno być niedomknięte - radzą specjaliści.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się