Amnesty International wzywa do zaprzestania ataków w Strefie...

  Amnesty International wzywa do zaprzestania ataków w Strefie Gazy

  IAR

  Aktualności

  Aktualności

  Amnesty International wezwała wojska izraelskie i organizacje palestyńskie do natychmiastowego zaprzestania ataków w Strefie Gazy. Centrala organizacji obrońców praw człowieka w specjalnym oświadczeniu przypomina, że ostatnie starcia palestyńsko-izraelskie były najkrwawsze od czterdziestu lat.
  Organizacja oskarżyła Izrael o bezprawne i nieproporcjonalne użycie siły, które może spowodować dalsze akty przemocy w całym regionie. Jednocześnie Amnesty International podkreśla, że Hamas i inne palestyńskie grupy zbrojne ponoszą część winy za wybuch obecnych walk. Organizacja oświadczyła, że palestyńskie ataki rakietowe na miasta i wioski w południowym Izraelu są bezprawne i w żaden nie mogą zostać sposób usprawiedliwione.

  Amnesty International zaapelowała również do wspólnoty międzynarodowej o niezwłoczną interwencję, która zapewniłaby ochronę cywilów w rejonie objętym przemocą i doprowadziła do zniesienia blokady Strefy Gazy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo