Menu Region

Nowy Trójkąt Bermudzki: Tajemnicze zaginięcie włoskiego...

Nowy Trójkąt Bermudzki: Tajemnicze zaginięcie włoskiego milionera Vittoria Missoniego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Lucinda Beaman

2Komentarze Prześlij Drukuj
Pomiędzy wyspami Los Roques i miastem Caracas mają miejsce coraz to nowe, tajemnicze zaginięcia samolotów i statków. Ostatnio ich ofiarą padł właściciel domu mody wraz z żoną. Na naszych oczach rodzi się kolejna wielka zagadka na miarę Trójkąta Bermudzkiego.
1/12

Zaginięcie samolotu Vittoria Missoniego oraz jego żony Maurizii Castiglioni w okolicach wysp Los Roques jest nie lada zagadką, już mówi się o nowym Trójkącie Bermudzkim

(© AP Photo/Venezuela Ministry Interior and Justice Office Press)

Z dnia na dzień maleją nadzieje na odnalezienie samolotu, który zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach u wybrzeży Wenezueli. Maszyną podróżował szef słynnego domu mody Vittorio Missoni, jego żona, a także dwójka przyjaciół pary. W sumie na pokładzie znajdowało się sześć osób. Czyżby wszyscy oni stali się kolejnymi ofiarami zaginięcia w miejscu, które określa się mianem nowego Trójkąta Bermudzkiego?


Niewielki dwusilnikowy britten norman islander BN-2 nagle po prostu znikł z ekranów radarów zaledwie kilkanaście minut po starcie. Niezwykłe zdarzenie miało miejsce 4 stycznia.

Maszyna wystartowała z kurortu położonego na jednej z wysp należącego do Wenezueli archipelagu Los Roques. Jej celem była stolica tego państwa - Caracas.

W akcji poszukiwawczo-ratowniczej biorą udział jednostki wenezuelskiej marynarki wojennej i samolot. Pomimo usilnych starań wciąż nie udało się odnaleźć nawet śladu maszyny.

- Wciąż trzymamy się każdego promyka nadziei - oświadczył Oswaldo Scalvenzi, członek rodziny Eldy Scalvenzi. - Będziemy wierzyć, dopóki nie zobaczymy wraku samolotu - podkreślił Oswaldo Scalvenzi w wywiadzie dla jednej z popularnych, włoskich stacji telewizyjnych.

Vitorio Missoni jest najstarszym synem założycieli znanego na całym świecie domu mody: 92-letniego Ottavia Missoniego i jego żony Rosity. Obecnie prowadzi firmę razem z bratem Lucą i siostrą Angelą. Na całym świecie zasłynęli ze swojego charakterystycznego stylu, którego wprost nie da się podrobić. Ich barwne ozdobione geometrycznymi wzorami wyroby dziewiarskie, szale i apaszki, stanowią nie lada gratkę dla najbogatszej klienteli z całego świata, która chętnie zamawia ubrania od Missoniego.W okolicach wysp Los Roques zaginął niedawno samolot z jedną z najważniejszych postaci świata mody na pokładzie Vittoriem Missonim

Luca Missoni udał się do Wenezueli, aby osobiście nadzorować poszukiwania zaginionych.

Za pośrednictwem portali społecznościowych z całego świata płyną do Missonich wyrazy współczucia i wsparcia. Redaktor naczelna włoskiej edycji słynnego magazynu o modzie "Vogue" Franca Sozzani poleciła umieścić w wydaniu internetowym pisma wielki baner z napisem, który głosił: "Sprowadźcie Vittoria Missoniego do domu!".
1 3 »
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Aby komentować ten artykuł, musisz być zalogowany.

Zaloguj lub zarejestruj się

jaki samolot?

+136 / -96

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

GOŚĆ (gość)  •

Podanie modelu samolotu może dużo wyjaśnić.

odpowiedzi (0)

skomentuj

USA nowy stealth testuje?

+102 / -105

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

neron13 (gość)  •

CIA chciało zrobić wywiad z Chavezem bez pośredników. I juz prawie byli na miejscu. I nagle trafili w tę awionetkę... Francuzi mieli pecha, nie powinni ich widzieć... Ciekawe czy agentom nic się nie stało? ;)

odpowiedzi (0)

skomentuj