Menu Region

Izrael powołał rezerwistów

Izrael powołał rezerwistów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Rząd Izraela zatwierdził wniosek w sprawie częściowej mobilizacji rezerwistów. Na razie powołanych zostanie pod broń 6500 ludzi. Zdaniem obserwatorów, jest to konieczne w związku ze spodziewanym nasileniem działań w Strefie Gazy i możliwością przeniesienia się konfliktu także na pogranicze izraelsko-libańskie.
Izraelskie myśliwce dokonały przelotów nad południowym Libanem, co odbierane jest, jako sygnał ostrzegawczy wobec islamskiego Hezbollahu. Tymczasem umiarkowany przywódca palestyński Mahmud Abbas oświadczył, że odpowiedzialność za eskalację w Strefie Gazy ponosi Hamas, nie zgadzając się na przedłużenie zawieszenia broni z Izraelem. Abbas złożył to oświadczenie w Kairze w obecności szefa dyplomacji egipskiej Aboula Gheita, który oskarżył Hamas, iż uniemożliwia przewiezienie kilkuset rannych Palestyńczyków do szpitali na półwyspie Synaj.

Izraelskie śmigłowce ostrzelały rakietami budynek dowództwa Hamasu w centrum Gazy, gdzie kilkanaście osób zginęło lub zostało rannych. Hamas odpowiedział ogniem rakietowym kierowanym na 120-tysięczne miasto Aszkelon. Trzy osoby zostały ranne.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się