Menu Region

Sposób na stres uczniów - kukły nauczycieli do obijania

Sposób na stres uczniów - kukły nauczycieli do obijania

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Worki z piachem i kukły, na których umieszczono wizerunki nauczycieli, mają pomóc uczniom jednej z chińskich szkół średnich rozładować stres związany z nauką.
Agresja to coraz poważniejszy problem w chińskich szkołach. Dyrektorzy placówek sięgają po coraz oryginalniejsze metody, aby zapobiec ewentualnym tragediom.

Każdego popołudnia i w weekendy uczniowie szkoły średniej w Jinan mogą się udać do specjalnego pomieszczenia, w którym znajdują się kukły nauczycieli. Przy uderzeniach wydają one dźwięki przypominające płacz. Agencja prasowa Xinhua cytuje wypowiedź dyrektora szkoły, według którego zajęcia z "kontrolowania gniewu" pomagają uczniom pozbyć się negatywnych emocji i uczą ich radzenia sobie w trudnych sytuacjach związanych z nauką.

W ostatnich miesiącach chińska prasa donosiła o przypadkach zabójstw, popełnianych przez uczniów na nauczycielach. Eksperci sceptycznie oceniają jednak pomysł tworzenia sal, w których uczniowie mieliby wyładować stres.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się