Menu Region

Incydent podczas watykańskiej pasterki na placu świętego...

Incydent podczas watykańskiej pasterki na placu świętego Piotra

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Incydent nie stanowił zagrożenia dla Benedykta XVI. Barierę oddzielającą papieża od wiernych próbowała pokonać młoda kobieta, ale została natychmiast zatrzymana przez komendanta watykańskiej żandarmerii.
Benedykt XVI doskonale widział zdarzenie, do którego doszło niecałe dwa metry od niego. Telewidzowie oglądali przez ułamek sekundy nagłe zamieszanie wśród idących przed nim żandarmów w cywilnych ubraniach. Dopiero dziś wieczorem ujawniono, że powodem była próba podejścia do papieża kobiety stojącej za barierą oddzielającą go od wiernych, kiedy przechodził od ołtarza do szopki w pobliżu wejścia do bazyliki. Benedykt XVI zwolnił kroku i przyglądał się błyskawicznej akcji żandarmów.

Podobny incydent wydarzył się 6 czerwca ubiegłego roku podczas audiencji generalnej. Niezrównoważony - jak się potem okazało - młody Niemiec próbował wskoczyć na stopień odkrytego samochodu, którym papież objeżdżał plac świętego Piotra. Mężczyznę przekazano włoskiej policji.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się